Фундук

90 грн.
140 грн.
160 грн.
140 грн.
140 грн.
145 грн.
145 грн.
150 грн.
150 грн.
0 грн.
0 грн.
140 грн.
Показано с 1 по 23 из 23 (всего 1 страниц)

Фундук - крупноплодна форма лещини. Він також відомий як одомашненний ліс, або ломбардський орех. Перше згадування про культивовані дикі форми лещини містяться у летописах, написаних у 400-м році до н. э. А перші промислові сорти фундуків з'явилися 600 років тому.

Польща фундуків

Очищені ядра фундука - центральний продукт харчування. Він має високу енергетичну та питанну ціну. 100 г орехового вмісту:

  • белка - 15 г;
  • углеводов - 9,4 г;
  • жири - 61,5 г.

Калорійність 100 г фундука становить 651 ккал. Орехі багаті вітамінами групи В, вітаміном Е, К та біотином. У них міститься багато цінних мінералів та мікроелементів: кальцію, калію, магнію, кремнії, марганцівки, кобальти, меди та цинки.

Особливості фундука

Фундук представляє собою раскідистичний кустарник висотою до 4– 5 м Діаметр крони може досягати 3–4 м. Окультуренні сорти лещини ценяться не тільки за питальні плоди, але і за високі естетичні якості. Фундук виражається не тільки для отримання уроків, але і для прикраси учасника як елемент ландшафтного дизайну.

Преимущества фундука як культура:

  • неприхотливость у вираженні;
  • хороша транспортабельність;
  • високі товарні якості плодів;
  • тривалий термін зберігання орехів - до 1 року в комнатних умовах та до 4 років у холодильнику.

Урожайність залежить від віку саженців фундуків. Взрілий куст здатний давати від 5 до 15 кг орехів. Продовження плодоношень становить від 40 до 60 років. Плоди збираються після повного збору, яке починається в кінці серпня або на початку вересня.

Інтересні сорти та різноманітність

Сорта фундуків різняться термінами созревання, формою та масою плодів, їх питальною цінністю, а також висотою і шириною кустів. Найбільший інтерес представляє наступна сорта:

  • Варшавський Краснолістний - кустарник із ізменчивою окрайською сторінкою . Осенью вони окрашуються в оранжевий колір. Обертка плодів красна, скорлупа орехів-коричнева з красним відливом.
  • Тамбовський Поздній - самоплодний сорт. Созревание плодів вступає у другу половину сентября. У соплодії формується від 3 орехів.
  • Тамбовський ранній - самоплодний сорт, що формується від 2 до 10 орехів у одному соплодії. Созревання наступає в конце сентября.
  • Шоколадний - дуже смачний сорт фундука з коричневими плодами. Формує високорослий куст висотою до 4,5 і шириною до 5 м. У соплодії формується 2–4 орехи.
  • ​​Трапезунд - фундук, що відноситься до високоурожайного сортаму. З одного куста, який може виражатись на одному місці до 100 років, щорічно виходить до 10–15 кг орехів.

Зверніть увагу, що велика частина сортів лівого ореха відноситься до самобесплодного формату ліщини. Це означає, що при досвідінні кольорів пильцой цього же рослини плоди зав'язуватись не будуть. Для отримання стабільного уроку слід купувати саженці фунтів на 2–3 сорти. Лібо вибирають самоплодні види каркаса, які плодоносять навіть при самоопиленні.

Посадка

Найкращий час для висадки саженців фундуків - рання осень. Посадочні ями розташовані на відстані 5 м. Для створення живої вигоди садити орех слід чаще. У цьому випадку між ямами залишається 3 м.

Для санців готові посадові ями у формі квадрата зі стороною 70 см і такою ж глубиною. Яму заповнюють питальний субстрат (перегноєм, компостом), змішаним напополам з поштою. На росте кустів добре шукається позаселення золів (2 стакана на нього) та мульчирування опилками. Корнева шейка саженця повинна розташовуватися на 4 см вище поверхні землі.

Ухід

Фундук - неприхотливе рослина, яке добре переносить сильну жару та морози до –46… –37 о С в залежності від сортової приналежності. Догляд за ним полягає в наступних прийомах:

  • полив - 10 л води на 1 кущ в період посухи;
  • розпушування поверхні посадочної ями;
  • підгодівлі - 1–2 рази на рік (весняний та осінній слід вносити перегінну та золу, воднену мінеральну підкормку суперфосфатом та амміачну селітрою);
  • обрезка - формуючу та санітарну (проводиться осенью та весняною).

Борба з хворобами та вредителями

Фундук стійкий до різних захворювань та редко уражує вади. У дождливій погоді кусти можуть уразитися чорною п'ятницею та білою гніллю, мучнистой росой. Больові листя і плоди підлягають знищенню, здорові вітри - обробляють фунгіцидами.

Среди можливих вредителей - тля, ореховий усач і плодожил, орешниковий трубковерт. При появі цих населених пунктів слід проводити обробку за допомогою універсальних інсектицидів.

Купити саженці найбільших сортів фундуків в Україні можна в нашому інтернет-магазині «Екосад». У нашому каталозі ви знайдете порядок 20 видів ліщин. Щоб вибрати відповідний сорт, навчити основні характеристики рослини - форму і розмір куста, окраску листя, розмір і масу плодів, урожайність. Закажіть вибрані сайти, щоб прикрасити свій сад та щогодини отримувати стабільні уроки смачних корисних орехів.

Популярні питання про фундук

Скільки коштують фундук?

Ціна на фундук в розсаднику Екосад варіюється від 90 грн до 160 грн.

Які фундук популярні у 2022 році?

У 2022 році популярні наступні фундук:

Чому треба купити фундук у розсаднику Ecosad?

У розсаднику Ecosad ви знайдете широкий асортимент саджанців рослин, привабливі ціни на фундук та доставку поштою по всій Україні.

Мінімальне замовлення
Ми працюємо з замовленнями від 250 грн
Свій розплідник
Посадковий матеріал адаптований для українського клімат
Доставка
Доставляємо саджанці поштою або кур'єрськими службами по всій Україні
Самовивезення
Україна, Запорізька обл., Мелітопольський р-н, с. Костянтинівка, вул. Шевченко 55
Способи оплати
накладним платежем, безготівковий розрахунок і LiqPay
Гарантія якості
Гарантуємо відповідність фото товару і вирощеного рослини