Штамбова малина (деревоподібна)

Показано с 1 по 10 из 10 (всего 1 страниц)

Штамбова малина з'явилася порівняно недавно. Перший сорт, Малина Таруса, був виведений в Росії в 1987 році. Селекцией занимался доктор биологических наук Виктор Кичина. Одним з прародителів сучасних сортів визнаний шотландський Глен Ампл. Уже до кінця 90-х годів навчався, що удалося вивести більше 10 нових сортів, деякі з них не відносяться до ремонтантним.

Штамбова малина зацікавлена ​​у своїй урожайності, неприхотливості, легкій уходу та красивій кроні. Цей кустарник часто називається малиновим деревом. Причина тому - неймовірно потужні стеблі. Даже при обійстя урожая вони не ложаться на землю.

Запоручити саженець штамбової малини на садовому учаснику досить сложно, вона дасть дуже мало корневій поросі. Але садоводи любять її розводити. Почато?

Хороший результат

Вкусні спецодяги досягають 2 см у довжину та 20 г у веселощі. На ветках вони розташовуються рівномірно, прилегаючи до стеблі. Про пользу же ягоди малинів відомо всім- це комплекс ценних вітамінів (А, В, С), кислот, амінокислот, солей, макро- та мікроелементів. У жёлтих ягодах міститься багато каротини. Сама корисна визнана малина з чорними плодами, вона добре укріплює стенки сосудів.

Любителі садів обрезають кустарник, додаючи йому бажану форму. Це красиво, урожаю же не вредити. А ще кустарник не дає звичайної поросли, вибавляючи тем владельців від хлопоту.

Особливості

Ету маліну часто називають деревом, що пов'язано з її крепким стволом. У висоті вона може досягти 2 метрів, не вимагаючи застосування шпалера.

Некоторі сорти малинового дерева відносяться до ремонтантним, наприклад - Євразія та Пінгвін. Вони плодоносят до заморозків. Але не велика частина - неремонтантні сорти:

 • Таруса;
 • Сказка;
 • Галактика;
  Крепиш.

Но і вони плодоносять довго - з червня по липень. Корні древовидної малини не розповсюджуються за учасниками.

Інтересні сорти

Кожен сорт має свою характеристику. Загальні властивості в одних виразах більш ярко, в інших - менше. Познакомімся з ними поблизу.

 1. Значним розпространённим визнанням сорт Таруса . Кустарник не потребує обрезів, стійких до захворювань і дасть хороший урожай, але морози переносять плоско, на зиму його краще укривають. Удлинненние ярко-красные ягоды Тарусы немного кислят.
 2. Сорт Сказка визнає морозостойким і невосприимчивым к заболеваниям. З одного куста можна зібрати до 12 кг ягоду.
 3. Стабільне плодоношення у будь-яких сприятливих умовах дайте сорт Крепиш. З кустою можна отримати до 4 кг ягоду. Але він потребує більшого уваги, щоб схилитись до зарастання.
 4. Сорта Євразія та Пінгвін розглядаються однаково, осенью перемогти необхідно вирезати майже до землі. Весь вони дають нову породилу, готову до плодоношення.

Посадка

Сажають деревовидну малину двома способами - ленточним і кустовим. У першому випадку, коли готують траншею, у другому - підготують ямки для кожного куста. Розмір між ямками повинен бути більшим, від 50 до 70 см, на дерев'яну поверхню потрібен простор. Розташування між рядами не повинно бути менше 1,5 метрів .

Під час підготовки ям або транзиту вноситься зручність, транспорт, золу та закривається все це слоєм пошти. Тепер необхідно підготувати саженці :

 • звільнити корні від пошкодження довгих корешків;
 • опустити в болтушку;
 • розмістити в підготовчій ямці, розправив по землі.

У завершенні їх засипають підготовлюваною землею, мульчують і полівують.

Ухід

Незважаючи на це, що штамбована малина неприхотлива, потрібен і ей. Інакше ви не отримаєте передбаченого уроку. З чого він складається вхід ?

 • Примерно через дві неділі, коли куст укрепитися, верхушку перемогти необхідно прищипнути (10-15 см), щоб розбудити бокові почки.
 • Весняний кустарник обробляють бордовою рідкістю для профілактики.
 • Розклад у неделю необхідного поліву - 10 л води під кустом.
 • Під час навчання зав'язкою вторинно вводять підкорку.
 • Осень, після обрізки , повторно обрабатуючу кустарник від вредителей.

Борба з хворобами та вредителями

Малинове деревце, достатньо стійке до захворювань, але все ще підвержене їм. Первісні реагують листя, мене окраску. Чаще древовидний сорт уражає серу гніль, антракноз, білу і пурпурну п'ятницю. Угрожають і населяють:

 • довгоносики;
 • листоеди;
 • мухі;
 • малінний жук.

Профілактична обробка бордоської смесі весної та осінню запобігає хворобам. Для боротьби з населеними пунктами протягом літа кустарник обробляє препарати «Карбофос».

Усі сорти з пітомників

Купуйте актуальну сортову малину на ринку не так просто, багато підделок. До штамбового сортаму це відноситься до більшої ступеня, тому вони редко дають бокові перемоги. Лучший варіант - купуйте саженці штамбової малини у пітомніках. Екосад пропонує великий вибір саженців малинового дерева в Україні. Консультанти Інтернет-магазину допоможуть підібрати кращий варіант із каталогу.

Популярні питання про штамбова малина (деревоподібна)

Скільки коштують штамбова малина (деревоподібна)?

Ціна на штамбова малина (деревоподібна) в розсаднику Екосад варіюється від 30 грн до 80 грн.

Які штамбова малина (деревоподібна) популярні у 2022 році?

У 2022 році популярні наступні штамбова малина (деревоподібна):

Чому треба купити штамбова малина (деревоподібна) у розсаднику Ecosad?

У розсаднику Ecosad ви знайдете широкий асортимент саджанців рослин, привабливі ціни на штамбова малина (деревоподібна) та доставку поштою по всій Україні.

Мінімальне замовлення
Ми працюємо з замовленнями від 250 грн
Свій розплідник
Посадковий матеріал адаптований для українського клімат
Доставка
Доставляємо саджанці поштою або кур'єрськими службами по всій Україні
Самовивезення
Україна, Запорізька обл., Мелітопольський р-н, с. Костянтинівка, вул. Шевченко 55
Способи оплати
накладним платежем, безготівковий розрахунок і LiqPay
Гарантія якості
Гарантуємо відповідність фото товару і вирощеного рослини